تلویزیون اینترنتی

تلویزیون اینترنتی جاری یک توزیع دیجیتال از محتوای تلویزیون است که برنامه‌های تلویزیونی و رسانه جاری را بر روی اینترنت ارائه می‌دهد. تلویزیون جاری در مقابل سیستم‌های هوایی تلویزیون زمینی و سیستم‌های تلویزیون کابلی یا تلویزیون ماهواره‌ای است

تلویزیون اینترنتی 

 طی دهه گذشته رشد سرویس ماهواره ای و کابل دیجیتالی تاثیر خود را بر آینده تلویزیون به جا گذاشته اما اکنون روش پخش جدید تلویزیون پروتکل اینترنتی (IPTV) نوید تحول بزرگتری در این عرصه را می دهد که مورد حمایت صنعت مخابرات قرار گرفته و آماده عرضه تعامل پذیری بیشتر و به همراه آوردن رقابت سنگین در تجارت فروش تلویزیون است.

تلویزیون اینترنتی چیست؟

تلویزیون اینترنتی محصول هم گرایی صنعت رایانه، مخابرات و مالتی مدیا است و نتیجه پیشرفت فناوری های نوین ارتباطی اطلاعاتی به حساب می آید. این فناوری جدید با نام هایی چون تلویزیون روی دسک تاپ (TOD) و تلویزیون از طریق پروتکل اینترنتی (IPTV) در سراسر دنیا شناخته شده است. تلویزیون اینترنتی یا اینترنت TV درواقع یک پروتکل تلویزیونی است که از طریق اینترنت پخش و منتشر می شود و به تماشاگرانش امکان انتخاب برنامه دلخواهشان را از میان مرجعی از نمایش های تلویزیونی می دهد. برای دیدن تلویزیون اینترنتی به اپلیکیشن باسامدیا مراجعه کنید.

تلویزیون اینترنتی چطور کار میکند؟

اینترنت پرسرعت، وای فای، کابل و ماهواره از جمله زیرساخت هایی محسوب می شود که پخش تلویزیون اینترنتی را امکان پذیر می کند.  

سیستم IPTVچیست؟ 

IPTV سیستمی را تعریف می کند که با استفاده از پروتکل اینترنت و از طریق اتصالات باند پهن، برنامه های تلویزیونی را در هر مکانی پخش می کند. استفاده از این فناوری نیازمند داشتن اشتراک و یک دستگاه IPTV است. به این ترتیب تولیدکنندگان محتوای الکترونیکی با استفاده از سرویس های مختلف می توانند محصولات خود را ارائه کرده و از این طریق به راه های جدیدی برای درآمدزایی دست پیدا کنند.

 

تلویزیون اینترنتی باشگاه سپاهان